Nafta chce kúpiť britské plynové zásobníky

Spoločnosť Nafta, ovládaná Energetickým a průmyslovým holdingom Daniela Křetínského, chystá nákup podzemných zásobníkov v Spojenom Kráľovstve.

Firma práve hľadá partnera pre finančné poradenstvo druhej fázy procesu due diligence. Ide teda o hĺbkové preverenie finančnej kondície kupovanej spoločnosti a finálnu fázu nákupu. Z časového hľadiska na obchod tlačí iste aj blížiaci sa Brexit.

„Predmetom výberového konania je výber finančného poradcu na vykonanie druhej fázy Due Diligence a podpora NAFTA a.s. v medzinárodnom výberovom konaní na získanie podielu v spoločnosti vlastniacej podzemné zásobníky plynu v Spojenom kráľovstve,“ uvádza vo firemnom tendri Nafta.

Spoločnosť v poslednom období nakupuje viac podzemných zásobníkov plynu. V tomto roku napríklad ohlásila expanziu do bavorských zásobníkov spoločnosti DEA Deutsche Erdoel patriacej ruskému oligarchovi Michailovi Fridmanovi.

Firma taktiež investuje do vývoja uskladňovania energií. „Po dlhodobej spolupráci so spoločnosťou RAG bol v roku 2017 úspešne ukončený aj inovatívny projekt Underground Sun Storage, ktorého cieľom bolo preveriť možnosť uskladnenia energie vo forme zmesi zemného plynu a vodíka v podzemných horninových štruktúrach,“ priblížila Biztweetu inováciu hovorkyňa Nafty.

Čítajte aj:

Nafta s prieskumom na Ukrajine aj doma. Plánuje inovácie

Nafta rozširuje ťažiská plynu pri Michalovciach

Spoločnosť Nafta sa v minulosti zaoberala hlavne ťažbou ropy a zemného plynu v najzápadnejšej časti Slovenska, dnes je hlavne prevádzkovateľom podzemných plynových zásobníkov.

Majoritných 56 percent akcií Nafty drží holding SPP Infrastructure (spoločný podnik slovenskej vlády a EPH v pomere 51:49), ďalších 40,5 percenta akcií vlastní EPH samostatne. Firma sa venuje naďalej aj prieskumnej a ťažiarskej činnosti.

 

Biztweet, podporte nás nákupom v našom eshope

Odomknúť článok

Standard Biztweet Standard

  • 1 Kredit
  • Prístup k exkluzívnemu obsahu
Top

Biznis Biztweet Biznis

  • 5 Kreditov
  • Prístup k exkluzívnemu obsahu
  • Objednávka služieb

Golden Biztweet Golden

  • Získavate 10 kreditov
  • Prístup k exkluzívnemu obsahu
  • Objednávka služieb