Continental získal povolenia. Naberie viac ľudí ako sa čakalo

Spoločnosť Continental zvyšuje svoje expanzívne plány. Po tom, čo jej zámer na navýšenie výroby brzdových strmeňom nebude kolidovať s envirozákonmi, sľubuje nabrať skoro 400 ľudí.

Zámer, podľa ktorého chce firma vo Zvolene rozšíriť výrobu brzdových strmeňov zo súčasných 12 miliónov kusov ročne na 15 miliónov, predkladal investor začiatkom roka 2018. Po tom, čo dostal súhlasné stanoviská však ešte zvyšuje ambície investície. Miesto odhadovaných 200 chce po realizácii nabrať až takmer 400 zamestnancov.

V súvislosti s realizáciou zmeny navrhovanej činnosti dôjde k navýšeniu počtu zamestnancov priemyselného podniku z 1124 na 1500. Pravdou však je aj to, že predošlý projekt počítal s vyšším aktuálnym stavom zamestnancov a podľa čísel došlo v medziobdobí v závode k prepúšťaniu.

Čítajte aj:

Vývoj Martin s novými zmluvami. Rozširuje výrobu

HB Reavis rozširuje poľský coworking

Noví pracovníci, ak ich firma nájde, budú pracovať v rozšírenej montážnej aj administratívnej budove. K dispozícii budú mať aj rekonštruovanú infraštruktúru od rozšírenej cesty až po inžinierske služby. Pre výrobu je vyžadované aj rozšírenie skladovacích kapacít.

Nemecký koncern na Slovensku vyrába brzdové diely pre viaceré automobilky. Okrem výroby má v krajine aj vývojové centrum, kde zamestnáva zhruba 200 vyššie kvalifikovaných pracovníkov.

 

Biztweet, podporte nás nákupom v našom eshope