Vývoj Martin s novými zmluvami. Rozširuje výrobu

Švédska, česká i slovenská armáda, ale aj civilná výroba. Vývoj Martin po začlenení do skupiny Jaroslava Strnada získava nové kontrakty.

Dopĺňa tak staršie nosné zmluvy, ktoré sú pre výrobu v Martine kľúčové. Ide hlavne o zmluvu so švédskou armádou, ktorá z Vývoja odoberá kontajnery pre vojenské vozidlá s C2 platformou.

„V minulom roku sme odovzdali špeciálne elektrocentrály pre potreby Armády Českej republiky. Zároveň ako partner spoločnosti Harris sa venujeme integrácii rádiostaníc a vyvinuli sme ucelený komunikačný systém MARTIN, ktorý bol aj ocenený v rámci výstavy IDEB 2018. V civilnom sektore aktuálne riešime vývoj a výrobu celých pracovísk pre dodávateľov v automobilovom priemysle. Opätovne sme sa vrátili k výrobe a vývoju špeciálnych polohovadiel,“ uvádza pre Biztweet spoločnosť.

Firma s minuloročnými tržbami (2017) 6,2 milióna eur, pokračuje tiež v spolupráci so slovenskou armádou. Naďalej chce so spoločnosťou BAE Systems pripraviť ponuku na logistický kontrakt pre projekt Mokys. Spolupráca funguje aj v prípade pripravy ponuky na 3D radar Commander s lokalizáciou výroby v Slovenskej republike.

„Participujeme na implementácii rádiostaníc Harris pre potreby Ozbrojených síl Slovenskej republiky. V rámci spolupráce v skupine MSM Group spolupracujeme so spoločnosťou ZVS na vývoji GPS navádzaného zapaľovača pre 155mm muníciu,“ prezrádza ďalšie novinky Vývoj Martin.

Čítajte aj:

Lazar, Strnad a Beljajev dodali brzdy do Bangkoku

Strnad oživuje mošnovskú opravovňu. Bývalý majiteľ je vo väzení

Avia alebo Tatra. Slovensko je v hre o legendy

Spoločnosť chce rozšíriť výrobné aj konštrukčné kapacity. Súvisí to so zámerom rozvoja hlavného výrobného programu – komunikačných kontajnerov.

„Zároveň sa v spoločnosti snažíme o diverzifikáciu výroby s určitým zameraním aj na civilný sektor. Vrátili sme sa k modernizácii výrobkov, ktoré boli vo Vývoji Martin vyvinuté a vyrábané, predovšetkým ide o vyprošťovací tank VT72, mostný tank MT72 a vozidlo AV-15,“ dodáva firma.

V súčasnosti v Martine pracuje 95 interných a 40 externých zamestnancov. Hlavne čo sa týka odborných technických profesií firma neustále hľadá nové sily.Vývoj Martin odkúpila začiatkom roka 2017 skupina MSM, ktorá patrí do impéria českého miliardára Jaroslava Strnada. Predávajúcim bola Sitno Holding exministra Ľudovíta Černáka.

 

Biztweet, podporte nás nákupom v našom eshope

Odomknúť článok

Standard Biztweet Standard

  • 1 Kredit
  • Prístup k exkluzívnemu obsahu
Top

Biznis Biztweet Biznis

  • 5 Kreditov
  • Prístup k exkluzívnemu obsahu
  • Objednávka služieb

Golden Biztweet Golden

  • Získavate 10 kreditov
  • Prístup k exkluzívnemu obsahu
  • Objednávka služieb