Hlinikáreň Slovalco navýši výrobu

Slovalco rozšiřuje výrobu hliníka v Žiari nad Hronom. V hutníctve ide o dobrý signál.

Navzdory uvaleniu amerických ciel na dovoz európskej ocele (25%) a hliníka (10%), plánuje Slovalco navyšovať výrobu vo svojej žiarskej továrni.

Bez nových moderznizačných investícii, ale zvýšením spotreby elektrickej energie v taviacich peciach, chce navýšiť výrobu hliníku, pri výrobe anódových blokov aj hliníkových odliatkov a elektrolýzou o viac ako desať percent.

Podľa posledných dostupných údajov firma zamestnáva 486 zamestnancov. Či sa tento počet navýšením výroby zvýši nie je z dokumentu predloženého úradom jasné.

Čítajte aj:

Nemecký Burgmaier rozširzuje výrobu v Banskej Bystrici

Dodávatelia automobiliek sa pri Žiline rozrastú

Firmu spoluvlastní skupina nórskych investorov Hydro Aluminium a finančníci z Penta Investments. Slovenská skupina necháva komunikáciu na zástupcoch firmy, tí sa však odvolávajú na právnu formu akciovej spoločnosti a vzhľadom k sľubu akcionárom o hospodárení firmy nič neprezrádzajú.

Naposledy medializovali výstup zo stretnutia s premiérom Petrom Pellegrinim. Tvrdili vtedy, že sa ich nové americké clá nijak nedotknú, pretože gro vyrobeného hliníka smeruje do slovenských automobiliek.

 

Biztweet, podporte nás nákupom v našom eshope