Sesterské duo snov. Dohromady majú takmer miliardu dolárov

Takmer miliarda dolárov, šarm a úspech v rannom veku. Sestry Wojcicki majú to, po čom mnohí iba túžia.

Susan a Anne Wojcicki patrí medzi superhviezdy Silicon Valley. Susan je generálnou riaditeľkou spoločnosti YouTube. Anne je generálnou riaditeľkou spoločnosti 23andMe. Susan má podľa celebritynetworth majetok v hodnote 500 miliónov dolárov, mladšia sestra Anne 440 miliónov dolárov.

Susan Wojcicki sa narodila v roku 1968 a Anne v roku 1978 v Los Altos v Kalifornii. Ich matka bola učiteľkou, hlavou rodiny bol otec, ktorý prednášal fyziku na Stanforde.

Sestry preto vyrástli na Stanfordskom kampuse, kde sa formovali ich budúce profesie. Susan si vďaka dobrému zázemiu urobila bakalársky diplom na Harvarde, nadstavby z ekonómie na University of California Santa Cruz a UCLA. Anne si tiež neviedla zle a vyštudovala Yale.

Susan sa už v deväťdesiatych rokoch po založení gigantu Google stala kľúčovou postavou ich marketingu, prišla tiež s vlastnými projektmi ako Google Books. Susan Wojcicki stojí tiež za kľúčovými projektmi Adsense a Adwords. Do fenoménu Youtube sa dostala v čase, keď išlo ešte o malý startup. Bola to ona, ktorá Googlu odporučila Youtube odkúpiť.

V súčasnosti patrí k najvplyvnejším ženám biznisu. Generálnou riaditeľkou Youtube je od roku 2014 a firme sa pod jej vedením mimoriadne darí.

Čítajte aj:

Amancio Ortega: Gurru úžitkovej módy

Hugh Hefner: Aké impérium vybudoval kráľ erotiky?

Carlos Slim Helu: prototyp oligarchu

Anne Wojcicki pracovala po štúdiu biológie ako zdravotná konzultantka v investičných fondoch v San Franciscu. Čoskoro pričuchla k biznisu ešte viac a štyri roky pracovala ako investičný analytik zdravotnej starostlivosti so zameraním na biotechnologické spoločnosti.

Anne bola spoluzakladateľkou 23andMe s Lindou Aveyovou v roku 2006. 23andMe je genomická a biotechnologická spoločnosť, ktorá sa zaoberá genetickým testovaním. V súčasnosti robí pokroky vo výskume Alzheimerovej choroby, Parkinsonovej choroby a celiakie. Obe sestry nezanedbávajú ani rodinný život, sú vydaté a majú niekoľko detí.

 

Biztweet, podporte nás nákupom v našom eshope