Trio na predaj. Borisove deti toho veľa nepriniesli

Sľubovali zmenu, stop politikárčenia a boj proti zaúživanému politickému systému. Miesto toho si odídenci Borisa Kollára užívajú všetky morálne neduhy politiky. Zjednávajú trafiky, nepracujú, iba zarábajú.

Voliči Borisa Kollára naleteli. Nie je to prvýkrát, kedy zafungovali známe tváre a kvetnaté sľuby o politickej revolúcii, boji proti korupcii a zameraní na bežného človeka. Hnutie Sme rodina podnikateľa Kollára dostali v roku 2016 do parlamentu s 6,6 percentami. Z 1,4 milióna eur, ktoré Kollárovci za voličské hlasy od štátu zinkasovali zarobila veľkú časť Martina Šimkovičová.

Výrazná tvár kampane Sme rodina si hlavu s obsahom nelámala. V predvolebnom období televízna moderátorka skloňovala utečencov, pridala pár rečí o dobrých kresťanoch a zlých moslimoch, spravila pár bulvárnych kontroverzií. Výsledok? 38784 fanatických voličov, ktorí zvolili marketingový subjekt Sme rodina a pritom zakrúžkovali Šimkovičovej meno.

Iste boli prekvapení, keď táto hviezdička, ktorá sama zarobila Kollárovi cez 333 tisíc eur, krátko po voľbách spoločne s kolegami Petrom Marčekom a Rastislavom Holúbkom klub opustila.

Oficiálnym vysvetlením bolo vylúčenie za to, že v parlamente hlasovala za svojho kolegu, ktorý si zabudol hlasovaciu kartu. Skutočným motívom však zrejme nebola úcta k rokovaciemu poriadku, ale fakt, že sa prakticky od volieb Šimkovičová s partiou neukázala na žiadnom z jednaní Kollárovho subjektu.

Šéf Sme rodina však nič neľutuje. Pre neho vlastným prejavom dnes iba konštatuje, že Šimkovičovú poriadne nepoznal, poznal ju viac z televízie Markíza a sedela mu jej protiutečenecká rétorika. Skrátka, priamo a bez hanby – sám priznáva, že šlo o marketingovú figúrku a v jeho svedomí to nerobí žiadny konflikt. Ona pomohla stranu dostať do parlamentu, on jej dal voľnosť robiť si politické obchody.

A že ich nebude málo. Podvedení Kollárovi voliči dali hlasy žene, ktorá prekvapivo jednotne hlasuje v súlade s vládnou koalíciou. Podľa aprílovej analýzy aktuality.sk Šimkovičová hlasovala za návrhy vlády, ktorej členov pred voľbami kritizovala 832-krát, zdržala sa 287-krát a proti bola iba v 48 prípadoch.

Podobne výkonom aj charakterom vzťahu so šéfom hnutia je na tom aj ďalší odídenec Peter Marček. Ten to v minulosti skúšal s Ivanom Gašparovičom v HZD, potom viedol narýchlo zbúchanú stranu Soska, no nikdy neuspel.

Prorusky orientovaný rázný a zlostný muž v rokoch sa cez Kollárov projekt dostal do parlamentu napriek tomu, že v minulosti podnikal s mafiánskym bossom Jozefom Svobodom. Boris Kollár dnes len lakonicky konštatuje, že o tom nevedel. Marček hlasoval za vládne návrhy 849-krát, zdržal sa 271-krát a proti sa vyslovil v 62 prípadoch.

Čítajte aj:

Jana si do úst neberte. Proti konšpirátorom bojoval

Jedna pani povedala: skartované železné miliardy

Prakovskú zlievareň má oživiť košický špekulant

Kollár nepozná ani tretieho z jedenástich poslancov, ktorých vo svojej Sme rodina pretlačil do parlamentu. Rastislava Holúbka vraj spoznal cez jednu z matiek jeho detí – celebritku Andreu Heringhovú. Tá je kamarátkou Holúbkouvej ženy, nič viac o svojom poslancovi Kollár nevedel. Rodinný známy je najviac oddaný vládnym návrhom, ktoré ho presvedčili 896-krát, zdržal sa 238-krát a nepresvedčili ho iba v 71 prípadoch.

Pre všetkých troch Kollárovcov, ktorí si to rozmysleli platí, že toho veľa nepredvádzajú. Jediný návrh zákona predložila Šimkovičová. Dohromady vystúpili v 28 rozpravách, z toho 20 vystúpení má na svedomí Marček.

Je zrejmé, že hodnotové presvedčenie poslancov určuje výhodnejšia dohoda. O vstupe do klubu vyjednávali so stranami ako sieť aj neonacistami Mariana Kotlebu. Hlasy zrejme padajú za revanše. Aj to by vysvetľovalo napríklad pozíciu Petry Šimkovičovej, dcéry Martiny Šimkovičovej, ktorá sa ako absolventka so stážami v konšpiračnom médiu dostala na pozíciu projektovej manažérky v RTVS, ovládanej nominantami SNS. Po mediálnom upozornení musela z pozície odísť, no mama Martina za viac ako dva roky poslušnosti v parlamente iste nemá dvere zatvorené ani inde.

 

Biztweet, podporte nás nákupom v našom eshope