Rusi kupujú slovenskú rating agentúru

Ruská spoločnosť Analytical Credit Rating Agency (ACRA) odkúpila European Rating Agency (ERA) so sídlom na Slovensku.

"Akvizícia ERA zo strany ACRA slúži na posilnenie medzinárodnej prítomnosti ACRA a vytvorenie jej stopy na európskom trhu. ACRA chce posilniť existujúce ratingy ERA, sub-suverénne ratingy, ako aj rozvíjať nové odborné znalosti v oblasti suverénnych a nadnárodných ratingov, " uviedla v mediálnom prehlásení generálna riaditeľka ACRA Ekaterina Trofimova.

Ruská strana prizvukuje, že bude dodržiavať prísne pravidlá určené európskym a slovenským regulátorom.

"ACRA môže splniť poslanie ERA a viesť ERA k svetlej budúcnosti. Poslaním ERA je poskytnúť účastníkom finančného a kapitálového trhu finančné a nefinančné analýzy a kategorizáciu rizík, čo im umožňuje ilustrovať a štandardizovať riziká týchto transakcií," uviedol predseda predstavenstva ERA Emil Hubinák.

Čítajte aj:

Rattajovci investujú v adrenalíne

Kryptofond naďalej rastie. Dosahuje rozprávkové zhodnotenie

Slovenská firma vznikla v roku 2001. V súvislosti s prijatím novej regulácie ratingových agentúr na úrovni Európskej únie sa firma v roku 2009 začala transformovať na ratingovú agentúru podľa prísnych požiadaviek nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES). S tým súviseli mnohé zmeny v procesnej aj analyticko-metodologickej oblasti, ktoré vyústili do špecializácie agentúry na vydávanie ratingových hodnotení pre regulatórne účely. Proces registrácie agentúry podľa novej regulácie bol zavŕšený v júli 2012.

Po zavedení regulácií však firma prišla o gro biznisu. Behom piatich rokov padla z tržieb v desiatkach tisíc eur na dno. Ruský investor by rád oživil jej aktivitu.

 

Biztweet, podporte nás nákupom v našom eshope