Podolákov Steel Trans smeruje ku krachu

Dopravná spoločnosť Steel Trans východoslovenského podnikateľa Blažeja Podoláka má veľké dlhy. Daniari chystajú jej koniec.

Firma, ktorej hlavným biznisom bolo roky vozenie oceľových komponentov z U.S.Steel Košice v posledných rokoch prekonala niekoľko ozdravení. Opakovanú reštrukturalizáciu naposledy úspešne zavŕšila minulý rok.

Zdá sa však, že trpezlivosť došla a o riadený krach firmy požiada štát. Konkurzný návrh podal košický daňový úrad. Urobil v ňom administratívnu chybu, na ktorej odstránenie má pár dní. Zrejme taký čas zostáva aj majiteľovi Steel Transu Blažejovi Podolákovi na to, aby dlhy na daniach vyrovnal.

Čítajte aj:

Podolák má problémy. Steel Transu hrozí krach

Vranov naďalej bojuje o investorov. Výrazný projekt chýba

To však nevyzerá reálne. Napriek opakovaným schváleným súdnym ochranám pred veriteľmi totiž košická firma roky sekeru iba navyšuje. Napriek tomu, že patrila medzi lídrov na trhu a na vrchole mala v permanencii 200 kamiónov.

K dnešnému dňu dlhuje podľa agentúry Finstat daňový nedoplatok vo výške 1,1 milióna eur, nedoplatok Sociálnej poisťovni vo výške 767 tisíc eur, nedoplatok preddavku za poistné všeobecnej zdravotnej vo výške 166 tisíc eur, a nedoplatok Unionu vo výške 12 tisíc eur. Len poisťovniam tak Steel Trans dlhuje cez dva milióny eur. Ďalšie milióny stále nezaplatila ani obchodným partnerom.

 

Biztweet, podporte nás nákupom v našom eshope