Průša kritizuje Paypal, peniaze však vytiahol

Pre menšie firmy, by to bolo likvidačné. Varuje pred používaním platobnej brány Paypal Ondřej Průša, ktorý založil startup Prusa Research.

Problémom sú podľa neho prísne pravidlá pre prevody peňazí. Operátor vlani českej firme zamrazil milióny, ktoré potrebovala na prevádzku.

Kvôli pravidlu rolling reserve, teda „povinná rezerva na účte klienta Paypal“, mal na účte kvôli vysokému obratu blokovaných niekoľko miliónov. Poskytovateľ platobnej brány ich navyše zmrazil zo dňa na deň.

Ako Průša vysvetľuje aj v jeho blogu, špecifikom jeho firmy vyvíjajúcej a predávajúcej 3D tlačiarne je odložené doručovanie. Tlačiarne dorazí ku klientovi aj mesiac a pol po zaplatení objednávky. Zákazník pritom môže nedodanie reklamovať pol roka od objednávky. Väčšina z nich vraj s neskorším doručením počíta.

Čítajte aj:

ESET cieli na firemných zákazníkov. Vlani otváral nové centrá

Automatická obnova epodpisov bude podľa vnútra do konca februára

Platobná brána naopak neskoré dodávky tovaru a rýchle platby vyhodnocuje ako riziko. "Po dlhšom čakaní nám boli uvoľnené ďalšie financie, ale trvalo to veľmi dlho, pre menšie firmy by to bolo smrteľné, našťastie sme mali financie vrstvené, nie len PayPal. Určite radíme nepoužívať ako primárny zdroj, zvlášť malým a rýchlo rastúcim podnikom," uvádza Prusa Research pre Biztweet dnes.

Prusa Research vznikla v roku 2014 a priniesla na trh niekoľko modelov 3D tlačiarní, výsledky hospodárenia však nezverejňuje. Spoločnosť Paypal patrí k najväčším svetovým sprostredkovateľom platieb cez internet.

 

Biztweet, podporte nás nákupom v našom eshope