Kryptofond naďalej rastie. Dosahuje rozprávkové zhodnotenie

Zhodnotenie takmer o 235 percent. Český Kryptofond zažíva snový štart.

Rastie počet investorov aj objem investícií. Český fond zameraný na investície do virtuálnych mien sa zatiaľ vezie na boome, ktorý sa s alternatívnymi platidlami spája.

"O Kryptofond je pomerne silný záujem. Náš Kryptofond cieli minimálne na tridsaťpercentné zhodnotenie, samozrejme sa môže stať, že bude oveľa vyššie," uvádza pre Biztweet Stanislav Ryšánek, ktorý sa na Kryptofonde spolupodieľa.

V krátkodobom horizonte Ryšánek očakáva udržanie aprílového rastúceho trendu po niekoľkých mesiacoch klesania. Z dlhodobého hľadiska by sme sa mohli k záveru roka dočkať podobných cien ako to bolo v roku 2017.

Fond riadi spoločnosť CFG Funds. Tú zase ovláda cyperská Comfort Finance Group. S odvolaním sa na regulačné pravidlá firma počet investorov ani objem kapitálu nezverejňuje. Každý mesiac údajne zasiela zaregistrovaným užívateľom pravidelný report fondu. Ten obsahuje aj celkový vývoj kryptomien a zhrnutie tých najdôležitejších udalostí.

"K najčastejšie investovaným kryptomenám patria prirodzene tie najznámejšie, ako sú napríklad Bitcoin, Ethereum alebo Monero. Všeobecne vzaté tieto "tradičné" kryptomeny volia ľudia skôr konzervatívni a hľadajúci v rámci vysokej volatility určitú stabilitu. Na druhú stranu sú tu aj ľudia hľadajúci nové príležitosti, ktorí neváhajú riskovať. Títo ľudia investujú do novo vznikajúcich projektov s vysokým rizikom," hovorí Stanislav Ryšánek.

Čítajte aj:

Chris Larsen. Pravda a šialenstvo okolo virtuálnych mien

Bitcoin naďalej mimo radar. Využíva ho stále viac firiem

Tajomný zakladateľ Bitcoin: Anonym, ktorý je miliardárom

V investičnom svete podľa neho býva rozumnejšie investíciu diverzifikovať a tým sa snažiť vybalansovať riziko a prínos zároveň. "Naša stratégia spočíva v "Buy and Hold " to znamená kryptomenu nakúpiť a neobchodovať s ňou. Pravidelne však prehodnocujeme skladbu portfólia a priebežne ho obmieňame v závislosti na dianie na kryptomenových trhoch," opisuje štýl investícií Ryšánek.

Od založenia Kryptofondu do 28. februára 2018 firma proklamuje zhodnotenie prostriedkov o +234,8%, po odpočítaní všetkých poplatkov. "Málokedy sa podarí presne určiť, ktorá kryptomena vzrastie, či klesne, a preto je bezpečnejšie kryptomenu držať. Budeme sledovať vznik nových technológií založených na blockchaine, vývoj regulácie a dôležité správy zo sveta, aby sme získali celkový nadhľad a boli schopní reagovať na prípadné zmeny," dodáva Ryšánek.

 

Biztweet, podporte nás nákupom v našom eshope

Odomknúť článok

Standard Biztweet Standard

  • 1 Kredit
  • Prístup k exkluzívnemu obsahu
Top

Biztweet Exclusive (číslo0119) Biztweet Biztweet Exclusive (číslo0119)

Hľadáte dobré čítanie o kauzách, ktoré hýbu dianím, prepojeniach politikov a oligarchov, či pohľad za oponu biznisu? Biztweet Exclusive to všetko obsahuje.

Biztweet Exclusive

Kúpou magazínu taktiež podporíte žurnalistickú tvorbu nezávislého projektu, ktorý sa venuje investigatívnej žurnalistike a chýbajúcim ekonomickým analýzam v nej.

 

Biznis Biztweet Biznis

  • 5 Kreditov
  • Prístup k exkluzívnemu obsahu
  • Objednávka služieb

Golden Biztweet Golden

  • Získavate 10 kreditov
  • Prístup k exkluzívnemu obsahu
  • Objednávka služieb