Šéfa Daňovej kobry chcú odvolať. Strkal nos tam, kam nemal

Minister financií zdôvodňuje dobré výsledky ekonomiky úspechmi Daňovej kobry. Jej šéf je však kvôli svojej zvedavosti na odstrel.

Minister financií zdôvodňuje dobré výsledky ekonomiky úspechmi Daňovej kobry. Jej šéf je však kvôli svojej zvedavosti na odstrel.

Daňová kobra je špecializovaným kriminálnym útvarom zameraným na odhaľovanie ekonomickej trestnej činnosti.

SMER-SD Roberta Fica sa od začiatku fungovania tejto inštitúcie chváli jej úctyhodnými výsledkami v podobe odhalenia desiatok daňových podvod.

Nepochopiteľný krok

Podľa informácií biztweet.eu však dochádza k nečakanému kroku. Finančná správa chce odvolať riaditeľa Daňovej kobry, presnejšie Krimináleho úradu finančnej správy plukovníka Jozefa Luterána.

 

Ako nemenovaný zdroj biztweet.eu prezradil, dôvodom nepochopiteľného kroku má byť fakt, že Luterán "pchal nos" do vecí politikov, do ktorých nemal.

"Asi pracoval aj tam, kde politické špičky nechceli, lebo od včera sa rozbehol hon na jeho odvolanie. Bežnému smrteľníkovi to nemôže ísť do hlavy, že v dobe keď dosahuje najlepšie výsledky, by mal byť personálne riešený," napísal nemenovaný zdroj biztweet.eu.

Nútená dovolenka

Podľa jeho informácií je šéf kobry na nútenej dovolenke. O jeho osude rozhodne vrchnosť ministerstva financií a vlády. Ako dôvod jeho odvolania plánujú údajne uviesť zdravotné problémy, kvôli infarktu, ktorý prekonal pred rokom.

Vedenie Finančnej správy informácie nemenovaného zdroja dementuje. "Tieto informácie Vám nemôžem potvrdiť, nakoľko nie sú pravdivé," odpovedala bez vysvetlenia hovorkyňa Finančnej správy Patrícia Macíková.

 

Čítajte viac:

Do vedenia SPP kandiduje "éštébák". Navrhol ho Malatinský

Dobre známy nevestinec v Bratislave funguje v reštaurácii. Prečo polícia necháva kňažky lásky na pokoji?

Ako sme zostrelili Kažimírovu kačicu

Šéfredaktorku rusinských novín žalujú. Sfalšovala diplom