Kmotrík v Rači prisľúbil miernejšiu zástavbu

Miesto parku na obrázkoch, ďalšia budova pár metrov od okien. Developer Ivan Kmotrík údajne prisľúbil reguláciu plánovanej výstavby v bratislavskej mestskej časti Rača.

Tam všetkých a hlavne vlastných klientov nepríjemne prekvapil, keď vlani na jar oznámil, že miesto plánovaného parku pod oknami projektu Radničné námestie postaví ďalšiu výškovú budovu.

Projekt smrdiaci klamlivou reklamou, keď u Radničného námestia prezentoval vizualizácie s pekným parkom plným detí, obhajoval developer zo skupiny Grafobal tým, že mu mestská časť nedala inú možnosť.

Kedysi plánovaná zámena pozemkov v oblasti Záhumenice za iné, ktorá výstavbu parku predpokladala, bola v roku 2016 dvakrát zamietnutá poslancami mestského zastupiteľstva, pričom developer následne využil platné stavebné povolenie na vybudovanie ďalšej výškovej budovy podpísané ešte bývalým starostom Rače z roku 2008.

Necelého pol roka po druhom zamietnutí zámeny pozemkov na pôde mestského zastupiteľstva ohlásil developer začiatok prípravných prác na stavbe budovy.

Kontroverznú kľučku investora už v Rači dokázali len akousi diplomaciou a verejným nátlakom korigovať.

Čítajte aj:

Kmotrík postaví v Banskej Bystrici stovky bytov

Kmotríkovi sa v Bratislave darí. V Rači dostal lukratívne pozemky

Kmotrík chce na mieste štadióna v Petržalke stavať stovky bytov

„Starosta Pilinský s developerom ďalej rokoval a v snahe vytvoriť pre Račanov aspoň nejaké parkové miesto na rekreáciu, uzavrel nakoniec s developerom kompromis - stavebník zmenšil rozsah (pôdorys) výškovej budovy a tým vytvoril priestor na zelenú plochu, kam plánuje osadiť aj hracie prvky pre deti,“ konštatuje pre Biztweet hovorkyňa mestskej časti Rača Eva Miklánková.

Investor podľa pôvodného zámeru ponúkal mestskej časti a mestu svoje pozemky s platným stavebným povolením na vybudovanie parku vrátane detského ihriska a výbehu pre psy a zároveň jeho zhotovenie za 150-tisíc eur. Zámenou chcel získať v rovnakej lokalite pozemky podobnej výmery patriace magistrátu. S týmto plánom získal aj povolenia k Radničnému námestiu. Tento projekt by pri predpoklade ďalšej zástavby v oblasti podľa všetkého na úradoch neuspel.

 

Biztweet, podporte nás nákupom v našom eshope

Odomknúť článok

Standard Biztweet Standard

  • 1 Kredit
  • Prístup k exkluzívnemu obsahu
Top

Biztweet Exclusive (číslo0119) Biztweet Biztweet Exclusive (číslo0119)

Hľadáte dobré čítanie o kauzách, ktoré hýbu dianím, prepojeniach politikov a oligarchov, či pohľad za oponu biznisu? Biztweet Exclusive to všetko obsahuje.

Biztweet Exclusive

Kúpou magazínu taktiež podporíte žurnalistickú tvorbu nezávislého projektu, ktorý sa venuje investigatívnej žurnalistike a chýbajúcim ekonomickým analýzam v nej.

 

Biznis Biztweet Biznis

  • 5 Kreditov
  • Prístup k exkluzívnemu obsahu
  • Objednávka služieb

Golden Biztweet Golden

  • Získavate 10 kreditov
  • Prístup k exkluzívnemu obsahu
  • Objednávka služieb