Eutanázia v našom regióne. Ako dopadne hra o cenu života?

Dobrovoľné usmrtenie človeka je témou, ktorá rozdeľuje Európu. Ako by mohla dopadnúť v našich podmienkach a s akými rizikami sa spája? Aj tejto otázke sa venuje krimi Tomáša Lemešaniho Dôvod.

"Myslel si, že existuje dobrá smrť. Zistil, že sa mýlil..." Motto knihy vystihuje rozpoltenosť názorov na to, či eutanázia má, alebo nemá v spoločnosti svoje miesto.

Hlavná postava Félix Silli je mladý, úspešný a slobodný muž. Je jedným z hlavných agentov fiktívnej spoločnosti Choice, ktorá sa ako jedna z mála v strednej Európe zaoberá legálnou eutanáziou.

Práve jeho podpis je posledným v plánovaných rozsudkoch smrti. Svoju prácu vníma ako šľachetný čin, ako spôsob riešenia, keď už iná cesta nie je. Eutanázia umožňuje dospelým osobám pripraviť dokument, v ktorom sa vyjadrí k tomu, ako si želajú byť liečené, alebo usmrtené pre prípad, kedy už takejto voľby nebudú schopné.

Dôvod kúpite za najlepšiu cenu na ipark.sk alebo v našom eshope

Keď pacienti nedokážu písať, môžu svoje priania ohľadom liečby nahrať na kameru. Môžu odmietnuť potraviny, vodu i lekárske ošetrenie. Ak pacient odmietne ošetrenie, lekári sú naďalej povinní zmierňovať jeho utrpenie, a môžu teda nasadiť sedatíva. V krajných prípadoch smie pacient požiadať o usmrtenie.

Čítajte aj:

Turecká schizofrénia: Aj chľast a Allah sa dajú kombinovať

Z Bureša Babišom: Kto je Andrej Babiš?

Česká Sloboda. Nová kniha o deväťdesiatych

Autor sa v knihe zaoberá fikciou, ako by zákon, fungujúci v Belgicku, Holandsku, Luxembursku, Švajčiarsku a Albánsku fungoval v našom regióne. Kam by až mohlo siahať prípadné komerčné využitie tohto inštitútu?

Lemešani Dovod

Zhody náhod narušia presvedčenie Félixa Silliho o čistom konaní v prospech spoločnosti. Pocit prenasledovania, zvláštne úmrtia, k tomu milenecké avantúry s nemeckou lekárkou a kolegyňou z neho začnú robiť nedôveryhodného člena Choice.

Vyšetrovanie polície a jeho vlastné, miestami paranoidné, predstavy z neho urobia človeka, ktorý prestane veriť všetkým okolo seba. Sám miestami nevie, či ide o korporátnu manipuláciu, alebo jeho choré preludy.

 

Biztweet, podporte nás nákupom v našom eshope