Fico začal čistku. Končia ministri Malatinský a Čaplovič

Očista premiérovho mena prináša prvé obete. Odstúpil minister hospodárstva Tomáš Malatinský a šéf rezortu školstva Dušan Čaplovič.

Premiér Robert Fico začal s personálnymi čistkami vo vláde. Na svojich postoch končia minister hospodárstva Tomáš Malatinský a šéf rezortu školstva Dušan Čaplovič.

Obidvaja dnes oficiálne potvrdili to, čo sa už dlhšie špekalo v kuloároch strany Smer-SD. Malatinský podá demisiu ešte dnes, rovnako tak spraví aj Čaplovič. Malatinský bude ďalej pôsobiť ako poradca premiéra pre zrušenie Fondu národného majetku, Čaplovič sa vracia do parlamentu a hovorí sa o jeho zvolení za podpredsedu národnej rady.

Novým ministrom hospodárstva sa stane súčasný štátny tajomník Pavol Pavlis, Čaploviča v ministerskom hresle vystrieda štátny tajomník minsiterstva financií a čerstvý podpredseda strany Smer-SD Peter Pellegrini.

Fico sa snaží zastaviť prepad preferencií vládnej strany Smer-SD. Tá stráca od chvíle, kedy oznámil Robert Fico kandidáturu na prezidenta. Okrem pumpovania peňazí do sociálnej oblasti sa chce premiér v očiach ľudí posilniť aj zbavením sa nepopulárnych ministrov.

Personálne čistky majú pokračovať aj na nižších úrovniach. Podľa agentúry SITA chce premiér vymeniť šiestich štátnych tajomníkov na rezortoch školstva, hospodárstva, pôdohospodárstva, financií a školstva. Zároveň sa majú meniť aj nižšie stranícke kádre na okresnej úrovni.

 

Čítajte tiež:

Ficove jasle a škôlky zaplatí EÚ

Európska únia chystá prijatie Partnerskej dohody. Slováci podpíšu dokument roka

Brusel prišiel s odporúčaniami. Slováci boli kritikou zahrabaní pod zem