Do vedenia SPP kandiduje "éštébák". Navrhol ho Malatinský

Medzi piatimi uchádzačmi o post v predstavenstve Slovenského plynárenského priemyslu je aj agent ŠTB. Vybral ho minister Malatinský.

Ministerstvo hospodárstva vypísalo výberové konanie na päť miest členov predstavenstva Slovenského plynárenského priemyslu (SPP).

Po jeho vykonaní na začiatku júna stanovilo päť mien, ktoré odporučilo za členov predstavenstva podniku.

„Verím, že pri tomto transparentnom výberovom konaní sa z troch desiatok prihlásených uchádzačov podarilo vybrať profesionálov, ktorí naplnia očakávania a vízie, ktoré stoja pred týmto najväčším multikomoditným dodávateľom energií na Slovensku“, uviedol v rezortnej tlačovej správe minister hospodárstva SR Tomáš Malatinský

Za predsedu predstavenstva SPP bol určený Ing. Štefan Šabík. Za členov boli navrhnutí - Ing. Petr Ivánek, Ing. Milan Hargaš, Mgr. Pierre Poncik a Mgr. Ivana Zelizňáková.

Problémom z pohľadu verejnosti (ako sa neustále presvedčujeme nie politikov) môže byť meno Milana Hargaša. Podľa dokumentov Ústavu pamäti národa bol agentom ŠtB deväť mesiacov, predtým štyri roky spolupracoval ako dôverník.

V tom čase pôsobil v podniku Naftové a plynárenské podniky a ŠtB ho mala využiť na jeho ochranu. Jeho úlohou bolo donášať na kolegov a zahraničné spoločnosti, ktoré sa o podnik zaujímali. Hargaš pre televíziu Markíza spoluprácu poprel, svoj zväzok označil za výmysel ŠtB.

Milan Hargaš sa v minulosti stal aj členom Úradu pre reguláciu sieťových odvetví. Na návrh vlády ho vtedy vymenoval prezident Ivan Gašparovič.

 

Čítajte viac:

Dobre známy nevestinec v Bratislave funguje v reštaurácii. Prečo polícia necháva kňažky lásky na pokoji?

Ako sme zostrelili Kažimírovu kačicu

Šéfredaktorku rusinských novín žalujú. Sfalšovala diplom