Vymáhači bez adresy. Inkasná agentúra štruktúry a kontakty tají

Preslávili sa inkasnými listami od vymyslených právnikov, vymáhaním neoprávnených pohľadávok a tvrdým prístupom k dlžníkom. Doposiaľ vystupujú pod neexistujúcim menom a nezverejňujú svoje kontakty.

Preslávili sa inkasnými listami od vymyslených právnikov, vymáhaním neoprávnených pohľadávok a tvrdým prístupom k dlžníkom. Doposiaľ vystupujú pod neexistujúcim menom a nezverejňujú svoje kontakty.

Spoločnosť, ktorá od ľudí vymáha peniaze za nezaplatené splátky, či faktúry operátorov, používa neplatné meno. Ak vám jej pracovník zavolá, predstaví sa ako pracovník klienta. Ak však vymáha pohľadávku písomne, ako adresu odosieľateľa uvádza Transcom Worldwide Czech Republic, alebo Slovakia.Tieto spoločnosti však dva roky neexistujú.

Podľa obchodného registra zmenila spoločnosť TRANSCOM WORLDWIDE SLOVAKIA s.r.o obchodné meno na CREDITEXPRESS Slovensko s. r. o. Jej jediným spoločníkom sa stala Credit Express Group B.V., so sídlom v Holandskom kráľovstve. Ekvivalentnou zmenou prešla aj česká pobočka.

Napriek tomu na inkasných listoch, ako aj stránkach firmy ďalej figuruje značka a adresa Transcomu. Tak v Českej ako aj Slovenskej republike.

Creditexpress Sovakia vlani utržila 423 166 eur

 

Adresy českých a slovenských pobočiek  Creditexpress a Transcom sa pritom na Slovensku aj v Česku líšia. Na to, ktorá z adries je platná a prečo firma stále pri vymáhaní používa značku Transcom, sme sa pýtali aj firmy samotnej. Na naše otázky neodpovedala.   

Ako upozorňuje právna agentúra spolupracujúca s Biztweetom, na internetovej stránke spoločnosti Creditexpress v sekcii „Kontakt“, chýbajú aj niektoré informácie, ktoré by podľa § 3a ods. 1 zákona č. 513/1991 Zb. Obchodný zákonník, mali byť na stránke uvedené, a to IČO, označenie registra, ktorý podnikateľa zapísal a číslo zápisu do registra.

Zatiaľ čo firma je k dlžníkom tvrdá, sama v prípade kontaktných údajov a marketingových postupov nepostupuje podľa zákona. 

Firma vymáha neúspešne inkasované pohľadávky firiem ako BMW, Cetelem, ČSOB Pojišťovna, ČKP, Deutsche Leasing, GE Money Bank, MetLife, Škofin, Wüestenrot, Fleur de Santé, International Master Publisher, Makro Cash & Carry, Oriflame, Dial Telecom,Veletrhy Brno, AVE, Energetické centrum, Linde, Lumen Energy, OMV, či telekomunikačných operátorov. Pri telefonickom kontakte sa zamestnanci predstavujú menom klienta, pri otázke dlžníka, či písomnej a mailovej komunikácii by však pracovníci mali uvádzať skutočného zamestnávateľa. Creditexpress Sovakia vlani utržila 423 166 eur.

 

Biztweet

 

Páčia sa Vám naše články? Podporte nás klikom na tento nápis! alebo platbou na IBAN CZ8920100000002100602454