Ďalšia obeť Skyside. Výrobca Slatiny je v konkurznom konaní

Západoslovenské žriedla, ktoré vyrábali minerálku Slatina smerujú do konkurzu. Zlé hospodárenie má na svedomí fond Skyside

Západoslovenské žriedla ovládané finančnou skupinou Skyside, za ktorou stoja anonymní investori, smeruje do kunkurzu. Peniaze plánuje úpadkom získať obec, v ktorej firma plnila minerálky.

„Okresný súd Košice I v právnej veci navrhovateľa: Obec Slatina proti dlžníkovi: Západoslovenské žriedla o návrhu na vyhlásenie konkurzu začína konkurzné konanie voči dlžníkovi Západoslovenské žriedla,“ uvádza súdne rozhodnutie.

Na otázky ako dlh vznikol a aká je veľká pohľadávka obce, nám Slatina doposiaľ neodpovedala. Akciová spoločnosť Západoslovenské žriedla vykázala v minulom roku stratu viac ako 273 tisíc eur. Okrem obce Slatina dlhuje aj viac ako 50 tisíc eur na sociálnom a zdravotnom poistení.

--

Čítajte aj:

Agentúry ovláda pár ľudí. Športovcom diktujú známe mená

Foxconn rozšíri slovenskú továreň. Naberá ľudí

Konkurzný správca draží majetok Slovakia Steel Mills. Hlavný veriteľ súhlasil

Priemyselné parky: Úspešné príbehy aj vyhodené peniaze

Výstava s návodom na úspešné podnikanie

--

Firmu, v ktorej ešte pred pár rokmi pracovali stovky ľudí položila na kolená nová skupina majiteľov – združená vo fonde Skyside. Minulý rok zastavila výrobu a sľubovala spustenie licencovanej výroby nápojov iných spoločností. Nestalo sa tak a firma zrejme definitívne končí.

Private equity fond Skyside vycúval v posledných mesiacoch aj z pivovaru Kaltenecker. Ten už získal iného investora, no aj tak je údajne pre zlé hospodárenie predošlých majiteľov v problémoch. Tie stretli aj ďalšiu minerálku, ktorú Skyside ovládal – Kláštornú. Tragický rok fondu Skyside, ktorý sám čelí úpadku dopĺňa aj jeho energetická firma Nova Energia, ktorá práve bojuje o svoju budúcnosť v reštrukturalizačnom konaní.