Predaj elektromobilov Tesla stúpol o polovicu na nový rekord

Americký výrobca elektrických automobilov Tesla Motor dodal na trhy v prvom štvrťroku tohto roku rekordných 10 030 vozov

Americký výrobca elektrických automobilov Tesla Motor dodal na trhy v prvom štvrťroku tohto roku rekordných 10 030 vozov. V porovnaní s rovnakým obdobím vlani dodávky stúpli o 55 percent.

Firma očakáva, že za celý tento rok dodá na trhy 55 tisíc nových vozov. Vlani predala 31 655 vozidiel.

 

 

Tesla patrí k najmladším americkým automobilkám. V súčasnosti vyrába jediný model, sedan s názvom Model S. Tento rok na jeseň plánuje začať predávať dlho odkladaný športovo úžitkový voz Model X. Do Roku 2017 chce automobilka prísť na trh s lacnejším vozom pre masový trh Model 3.

Analytici však upozorňujú, že by pre automobilku mohli byť hrozbou súčasné nízke ceny benzínu. V USA je teraz benzín najlacnejší za viac ako päť rokov, čo u spotrebiteľov zvyšuje atraktivitu tradičných automobilov.

 

Čítajte aj: Situácia okolo Tesly utíchla. SARIO však s automobilkou jedná ďalej

 

Spoločnosť sa navyše stretáva s problémami v Číne, kde sa jej nedarí plniť stanovené predajné ciele. Aj to znepokojuje investorov a tlačí dolu cenu akcií Tesly. Tá už od začiatku tohto roka klesla o viac ako 14 percent.

 

 

Koncom marca spoločnosť uviedla, že 30. apríla predstaví nový produkt, ktorým však nebude automobil. Médiá predpokladajú, že pôjde o domáci batériový systém, o ktorom už predtým hovoril šéf podniku Elon Musk. Tento systém by mohli využívať napríklad majitelia domov so slnečnými kolektormi na ukladanie vyrobenej elektrickej energie.

Potom však firma oznámila, že ponúkne zákazníkom nový produkt - hodinky s názvom Tesla Model W. Všetci však predpokladajú, že ide iba o prvoaprílový žart. Aj tak však cena akcií prechodne posilnila.

Spoločnosť plánuje postaviť jednu z tovární aj v Európe. Ako pre biztweet.eu potvrdilo ministerstvo hospodárstva, v hre je aj investícia na Slovensku. 

 

 

 

Čítajte aj:

Situácia okolo Tesly utíchla. SARIO však s automobilkou jedná ďalej

Slovensko láka ďalšiu automobilku. Rokuje s Tesla Motors

Home Credit se navzdory ztrátě drží plánu. Pokračuje v expanzi

Sberbank odkazuje: Stěhování ze střední Evropy je hloupost

Slováci lámu hypotekárne rekordy. Minulý rok stúpol počet stavebných sporení aj o tri štvrtiny

Poór má na spustenie Poltára dva roky. Ak to nestihne štátne peniaze nedostane

Konkurencia na trati do Košíc bije štátne firmy. Možno obmedzia aj linku z Prahy