Poľské prístavy si mädlia ruky. Vďaka Slovákom a Čechom

Rast objednávok námornej prepravy tovaru na Slovensko a do Česka spôsobil v poľských prístavoch rekordný rok.

Konkrétne v Štetíne a Świnoujści zaznamenali prístavné spoločnosti rekordné objemy prepraveného tovaru a s tým súvisiace rekordné hospodárske výsledky.

Dôvodom je najmä prudký rast objednávok na prepravu železnej rudy do oceliarní v Českej a Slovenskej republike. Ako už Biztweet v minulosti informoval, kvôli nestabilite na východe Ukrajiny sa obmedzila prevádzka niektorých železnorudných baní v regióne. Neisté sú aj dodávky po železnici, a tak oceliari nemôžu spoliehať na včasné dodávky rudy od ukrajinských partnerov.

Hoci o tom neradi hovoria, oceliarne z Česka a Slovenska hľadajú alternatívu dodávok v Čile. Tamojší dodávatelia prepravujú rudu po mori do poľských prístavov, odkiaľ sa následne ruda rozváža smerom na juh i západ. Táto trasa je síce drahšia, ale na dodávky je spoľahnutie.

Čítajte aj: 

Záhorie dostane prácu. Stovky ľudí zamestná nový prístav

Bratislavský prístav zmení tvár. Za európske peniaze

Dodávky železnej rudy v Štetíne a Świnoujści vďaka Čechom a Slovákom vzrástli v roku 2017 medziročne o 59 percent. Ich objem dosiahol takmer 2,5 milióna ton. Veľký skok zaznamenala tiež preprava tekutých palív o 46,7 percenta na 3,38 milióna ton.

Poľských dokárov naopak prekvapil výrazný pokles prekládky obilia - o 28,6 percenta. Dôvodom bola menšia produkcia obilnín v Poľsku, čo bolo následkom daždivého leta. V roku 2017 pokračovala klesajúca tendencia v prekládkach uhlia. Západopomorské prístavy dopravili o 27 percent menej uhlia ako v roku 2016.

 

Biztweet, podporte nás nákupom v našom eshope