Trnavský kraj jedná o prenájme piešťanského letiska

Nepredať, ale nájsť investičného partnera. Vedenie Trnavského samosprávneho kraja spustilo jednania so súkromnými záujemcami o prevádzku spoločnosti Letisko Piešťany.

Firma, ktorá má od decembra 2017 nové vedenie bojuje s dlhmi a chýbajúcou dlhodobou víziou využitia chátrajúceho letiska. Nové vedenie Trnavského samosprávneho kraja chce pokračovať v pláne bývalého župného úradu, ktorý jediné možné východisko zo situácie videl v spolupráci so súkromným investorom.

Podľa informácie Biztweetu sa však podielu vo firme nechce zbaviť a východisko vidí skôr v niektorej z nájomných foriem investičnej spolupráce.

„Trnavský samosprávny kraj v žiadnom prípade neuvažuje o odpredaji podielu v Letisku Piešťany,“ hovorí pre Biztweet riaditeľ kancelárie župana Trnavského samosprávneho kraja Peter Markovič.

Čítajte aj:

U Érseka sa s plánmi SNS neponáhľajú. V oute preto viazne aj plán s letiskom

Penta chce rozšíriť letisko pri Prahe. Získala ďalšie povolenie

Savov prišiel o zakázku v Bratislave. Na letisku si už neškrtne

Zároveň však potvrzuje, že rokovania s viacerými potenciálnymi investormi prebiehajú. „Zatiaľ je predčasne hovoriť o akýchkoľvek podrobnostiach, aj na základe žiadosti investorov,“ dodáva Markovič.

Kraj vlastní v Letisku Piešťany 57 percent. Firma má údajne dlh vo výške asi dvoch miliónov eur. Spoločnosť v roku 2016 zvýšila stratu 672 tisíc eur.

 

Biztweet, podporte nás nákupom v našom eshope