Bratislavské Apollo prejde kompletnou asanáciou na jar

Apollo Business Center I s porušenou statitkou prejde asanáciou na jar 2018.

Kancelársky komplex v centre Bratislavy je v nevyhovujúcom stave dlhé roky. Prišlo sa na to až v roku 2015, kedy na základe podozrení vyplývajúcich z pochybení statika Apolla pri iných stavbách prebehla kontrola komplexu.

„V roku 2015 zistil majiteľ budovy problémy so statikou objektu, ktoré boli takého závaţného charakteru, že budovu bolo potrebné uzatvoriť a prestať užívať. Následné statické posudky preukázali závažné poškodenie statiky objektu a odporučili objekt asanovať,“ uvádza spoločnosť Smart City Centre v projektovej dokumentácii.

Navrhovateľ predložil Ministerstvu životného prostredia žiadosť o vyjadrenie k postupu podľa Zákona pre likvidáciu objektu. Projekt asanácie teraz dostal zelenú.

„Účelom navrhovanej činnosti je bezpečná asanácia v súčasnosti nevyužívaného objektu Apollo Bussines Center I na Prievozskej ulici, odstránenie vybúraného materiálu z pozemku, tak aby tento bol pripravený pre novú výstavbu. Asanácia budov polyfunkčného komplexu Apollo Bussines Center I bude prebiehať v niekoľkých etapách,“ uvádza Smart City Centre.

Čítajte aj:

Kočnerova Korytnica stratila ďalšieho záujemcu

Talianska firma postaví pri Senci sklad za 6,8 milióna

Ďalší zárez českého developera. Chce stavať v Dubnici

Celá asanácia má trvať 12 mesiacov a začať v marci 2018. Bude pozostávať z odpojenia a demontáže zariadení budovy, demontáže nenosných konštrukcií, postupnej asanácie nosnej konštrukcie a odvozu odpadu.

Statik, ktorý sa pri stavbe dopustil pochybení projektoval aj stavbu Trinity, ktorá sa v roku 2012 zrútila. Ďalšou jeho problematickou stavbou je obytný dom Centroom v Piešťanoch, z ktorej v roku 2015 museli obyvateľov vysťahovať.

 

Biztweet, podporte nás nákupom v našom eshope