Český aktivista: Zeman sa už dlho prejavuje ako klamár

Zeman sa už dlho prejavuje ako klamár, alkoholik a absolútne nedôstojný reprezentant našej krajiny, tvrdí riaditeľ Organizácie pre pomoc utečencom Martin Rozumek.

Český aktivista je presvedčený, že Česi vedia pomáhať, sú rekordmanmi napríklad v humanitárnej pomoci a nenávisť v nich pestujú a živia predovšetkým politici.

„Zbierajú ľahké politické body. Ono je vždy jednoduchšie všetko kritizovať a hrať na struny strachu a frustrácie, než ponúknuť pozitívnu víziu, cesty k zlepšeniu, humanizmus,“ hovorí v rozhovore pre Biztweet.cz Martin Rozumek.

Česko prechádza ťažkou skúškou, kedy prieskumy hovoria o výraznejších obavách Čechov z migračnej krízy, než napríklad zo straty zamestnania, či rastu životných nákladov.

Čítajte aj:

Slováci proti extrémizmu a všetkému ostatnému

Európska križovatka. Zložíme si ružové okuliare?

Podľa Rozumeka je to vina politikov, ktorí na českých občanov hrnú lacnú populistickú kampaň. „Ruská propaganda prerastá politikmi v Česku ako je Zeman, Okamura a mnoho iných, a tiež veľmi slabé výkony našich pro-európskych politikov pokračujú. Počuli ste napríklad niekedy Kalouska povedať čokoľvek, čo by tieto obavy zmierňovalo? Alebo Bělobrádka, Sobotku, Fialu, Topolánka? Nič. Všetci majú v nohaviciach, boja sa prezentovať napríklad len obyčajné štatistiky OSN,“ tvrdo kritizuje Rozumek.

Úspech strany SPD vníma ako "úspech" demagógie a ruskej propagandy. „Nie je náhoda, že tvár Pitomia Okamuru bola doslova na každom rohu. Okamura jednoducho umne využil strachu z migrácie, čo je v prípade japonsko-kórejsko-českého podnikateľa, ktorý sa preslávil najmä tým, že vytuneloval stranícku pokladňu Úsvitu, podarený kúsok,“ dodáva Martin Rozumek.

 

Biztweet, podporte nás nákupom v našom eshope