Tatranskí finančníci postavia ich najväčší reštauračný projekt

Tatry Mountain Resorts (TMR) navyšuje investíciu v Poľsku. Pribudne aj reštaurácia s kapacitou 300 miest.

Projekt má byť súčasťou rozšírenia rezortu Sczyrk. „V Szczyrku staviame nové 300 miestne reštauračné zariadenie – najväčší projekt v tomto segmente v našej histórii. Verím, že záujem o stredisko bude veľký a sme pripravení pokračovať v rozširovaní prepravných kapacít a zjazdoviek,“ hovorí v rozhovore pre Biztweet predseda predstavenstva TMR Bohuš Hlavatý.

Firma v stredisku postavila 3 nové lanovky, novú zjazdovku pre rodiny s deťmi a posilnila zasnežovanie. Celkovo tento poľský projekt pohltil zhruba 30 miliónov eur investícií.
TMR investuje aj v druhom poľskom projekte – zábavnom parku Legendia. Tento rok tam zaznamenali dvojnásobok počtu návštevníkov než minulý rok.

„Budúci rok pokračujeme v revitalizácii zábavného parku Legendia, kde spúšťame ďalšiu významnú atrakciu Dark ride – Bazilišek,“ prezradil ďalší z plánov Bohuš Hlavatý.

Čítajte aj:

Pražský triumf HB Reavis. Pošlú k zemi brutalistickú stavbu

Železnice objednali moderné rušne za takmer 59 miliónov

Za TMR stojí spoločnosť Melida. Polovičný balík akcií Melidy vlastní firma SMMR, za ktorou stojí exšéf skupiny ČEZ Martin Roman a obchodník Ladislav Maroul. Zvyšok akcií drží 1. Tatranská. V jej vlastníckej štruktúre figuruje spoločnosť WebIS, od ktorej vedie niť až k cyperskej firme Vicinity Investment. Ide o firmu finančníkov z J & T. Veľa napovedá aj fakt, že predsedom predstavenstva Melida je člen tejto skupiny Igor Rattaj. V štruktúrach pôsobí aj slovenský oligarcha František Hodorovský.

 

Biztweet, podporte nás nákupom v našom eshope