Borža v problémoch. Konanie o obnove procesu odročili

Jeden z bývalých bossov východoslovenského podsvetia sa tak skoro na slobodu nedostane. Prípad, ktorý je jeho šancou odročili a pribudlo nové obvinenie.

Dušan Borženský prezývaný Borža strávi za mrežami minimálne niekoľko ďalších mesiacov. Bývalý boss košickej mafie, ktorá velila a velí východoslovenskej mafii dve dekády, prišiel s pokusom o oslobodenie po tom, čo podľa neho nespáchal čin, za ktorý dostal 23-ročný nepodmienený trest.

Podľa informácií Biztweetu však už druhýkrát po sebe neuspel a súd pojednávanie, ktorým sa chcel priblížiť slobode odročil. „Dnešné pojednávanie v uvedenej trestnej veci, vedenej Okresným súdom Prešov pod sp.zn. 5Nt 38/2016, bolo odročené na termín 25. január 2018 za účelom ďalšieho dokazovania,“ uviedla pre Biztweet hovorkyňa Ivana Petrufová.

Boržu odsúdil Krajský súd v Prešove v apríli 2011 na úhrnný trest odňatia slobody na 23 rokov za účasť na vražde Jána Kromku, brata nájomného vraha Alojza Kromku. Šlo o súčasť čistiek medzi východoslovenskou mafiou a bratislavským podsvetím. Uprostred stál Mikuláš Černák, ktorý ako hlavný slovenský boss skrýval Alojza Kromku a na základe pokynov Slovenskej informačnej služby mal intrigovať mafiu tak, aby sa zbavila nepohodlných východniarov.

Odročenie nepredstavuje hladký priebeh Boržovho dokazovania o nevine. Iste mu nepomáha ani nové obvinenie z objednávky vraždy. To mu privodil jeden z bratislavských bossov Juraj Ondrejčák alias Piťo, ktorý sa za múrmi basy rozhovoril o svojich zakázkach.

Čítajte aj: 

Vincko na prechádzke. Koho pustil Harabin na slobodu?

Dušan Borženský: Zdvihnutý varovný prst z Holubovej éry

Bývalý český boxer chce od Slovenska miliardy korún

Borženský podľa neho objednal u Juraja Ondrejčáka alias Piťa vraždu Fadila Pasjaču, Albánca, ktorý na východe Boržovmu gangu konkuroval.

Ondrejčák vraždou poveril Ľuboša Zelmana, ten ju vykonal 11. februára 2000, keď ôsmimi výstrelmi Pajsaču popravil.

Kariéra Dušana Borženského, násilníka z dediny, ktorému však nechýbal ani triezvy pohľad na vyhliadky v biznise, začala ešte v počiatkoch 90-ych rokov. Vo východoslovenskom podstvetí vtedy hlavne vďaka krutosti stúpala hviezda Róberta Holuba, ktorému bol Borža verný a po jeho smrti ho pomstil. Nakrátko vtedy pravzal trón košickej mafie.

 

Biztweet, podporte nás nákupom v našom eshope

Odomknúť článok

Standard Biztweet Standard

  • 1 Kredit
  • Prístup k exkluzívnemu obsahu
Top

Biznis Biztweet Biznis

  • 5 Kreditov
  • Prístup k exkluzívnemu obsahu
  • Objednávka služieb

Golden Biztweet Golden

  • Získavate 10 kreditov
  • Prístup k exkluzívnemu obsahu
  • Objednávka služieb