Gates investuje do verejných škôl 1,7 miliardy dolárov

Nadácia Bill & Melinda Gates investuje do verejného systému vzdelávania v Spojených štátoch amerických viac ako 1,7 miliardy dolárov.

Peniaze získajú školy, ktoré majú záujem o vývoj a testovanie nových metód výučby a prístupov ku vzdelávania.

"Každý študent by mal získať skvelé verejné vzdelanie a absolvent by mal so zručnosťami uspieť na trhu. Úlohou filantropie tu je financovať nové myšlienky, nechať ľudí - pedagógov - vyskúšať a zistiť, čo naozaj funguje," uviedol Bill Gates na vzdelávacej konferencii vysokoškolských inštitúcií v Clevelande.

Nadácia Bill & Melinda Gates sa dlhodobo venuje verejnému vzdelávaniu. Podľa celebritynetworth do neho investovala už 3,4 miliardy dolárov. Nejde len o investície do technologického vzdelávania, na ktoré sa zameriava väčšina školských donorov. Peniaze od rodiny technologického magnáta smerujú najmä k prémiovému odmeňovaniu inovatívnych prístupov k výučbe, či priamo k odmeňovaniu úspešných pedagógov.

Čítajte aj:

Bill Gates: Najbohatším mužom sveta po zásluhe

Kellner, Roman, Novotný. Českí miliardári hromadne nakupujú umenie

V USA je daňový systém nastavený tak, aby firmy motivoval k oveľa významnejšej účasti na spoločenskej zodpovednosti ako v tuzemsku. Trebárs obchodná sieť Wallmart dáva na neziskový sektor vyše 300 miliónov dolárov, čo je 4,5 percenta zisku ročne. Target Corporation platí charite rovných päť percent zisku, teda takmer 150 miliónov dolárov ročne. Google odovzdá dobročinnému sektore takmer desatinu toho, čo ročne zarobí.

 

Biztweet, podporte nás nákupom v našom eshop