Babiš 2? Pavol Krúpa sa angažuje v českej politike

Pavol Krúpa vstupuje do českej politiky. Zatiaľ ako tieňový muž hnutia Dobrá voľba nápadne pripomína scenár, ktorý napísal fenomén Andrej Babiš.

Keď v roku 2011 vzniklo hnutie ANO 2011, nikto ho nebral vážne. Výkrik a výstrelok kontroverzného oligarchu Andreja Babiša nemal mieriť ani do českého parlamentu. Napokon však vo voľbách v roku 2013 vyrazil dych a takmer dobehol víťaznú ČSSD.

Na úspech Babiša by zrejme rád nadviazal ďalší slovenský veľkopodnikateľ. Do českého politického súboja vstúpil Pavol Krúpa, ktorý stojí za aktivitami finančnej skupiny Arca Capital.

Názov jeho projektu? Dobrá volba 2016. Podobnosť s ANOm pritom nespočíva len v názve, ale aj myšlienke priotikorupčného boja. „Dlhodobo a intenzívne sa zaoberáme kauzami, kde boli neoprávnene vyvedené desiatky miliard korún. Politici sa však k možnostiam riešenia stavajú laxně a reálne nečinia nič pre to, aby boli vytunelované peniaze navrátené do štátneho rozpočtu. A bez politickej podpory nie je možné tieto aktivity úspešne dokončiť,“ vysvetľuje pre Biztweet príčiny jeho vstupu do politiky Pavol Krúpa.

Čítajte aj:

Arca vstupuje do automotive. Stavia prvú továreň

Krúpa v Bruseli žaluje General Electric. Pre údajne nedovolenú podporu

J&T vo vojne s Poliakmi. Rukojemnícka dráma za miliardy

Slovenský finančník priamo nevystupuje ako člen strany. Priznáva však, že na tvorbe jej agendy aktívne pracuje a finančne ju podporuje. Do snemovne, ani senátu sa vraj dostať nechce. Ale jeho strana áno. O jeho kolegoch v strane však zahmlieva a na otázku na konkrétne mená odpovedá iba v rovine, že medzi členmi Dobrej voľby možno nájsť široké spektrum odborníkov.

Iné politické strany vraj Krúpa nepodporuje. Neobáva sa ani obvinení, že českú politiku rieši zo zištných príčin. Argumentom o jeho úprimnosti majú byť aktivity okolo OKD a Agrobanky, kde na vlastné náklady vystupoval v záujme podvedených pracovníkov a klientov. Nutno však dodať, že v oboch prípadoch vystupoval aktívne aj z obchodného hľadiska.

 

Biztweet, podporte nás nákupom v našom eshope

Odomknúť článok

Standard Biztweet Standard

  • 1 Kredit
  • Prístup k exkluzívnemu obsahu
Top

Biznis Biztweet Biznis

  • 5 Kreditov
  • Prístup k exkluzívnemu obsahu
  • Objednávka služieb

Golden Biztweet Golden

  • Získavate 10 kreditov
  • Prístup k exkluzívnemu obsahu
  • Objednávka služieb