Slováci zrejme prišli o megainvestíciu. Linglong rokuje s Čechmi

Injekcia 500 miliónov eur, 1500 nových pracovných miest a súvisiace investície. Zdá sa, že Česká republika získa investíciu čínskej Linglong Tire.

Počas leta sa spoločnosť mala rozhodnúť, kde vybuduje továreň a vývojové stredisko pre Strednú Európu. Koncom júna priznala, že sa rozhoduje medzi dvoma krajinami - Českou republikou a Slovenskom. Podľa aktuálnych informácií bude spoločnosť uprednostňovať Českú republiku.

"Spomínaná spoločnosť nateraz nepodala na MH SR investičný zámer, o pomoc teda doteraz nepožiadala," povedal pre Biztweet hovorca Ministerstva hospodárstva SR Juraj Rybanský.

Hoci jeho vyhlásenie neznamená definitívny zánik slovenských nádejí, Česká republika je evidentne v rokovaniach ďalej.

Hovorkyňa agentúry Czechinvest Petra Menclová odmietla potvrdiť dohodu s čínskym investorom. Investičný plán v Českej republike však nevyvrátila. Kontkrétnejšie bolo ministerstvo priemyslu. To naznačuje blízkosť obchodnej dohody s čínskym výrobcom, ale projekt nepredstavuje ako hotovú vec. "Rokovania ešte nie sú v štádiu, aby sme mohli poskytovať viac informácií," povedal Biztweetu hovorca ministerstva priemyslu a obchodu Českej republiky David Hluštík.

Čítajte aj:

Nay sa neďaleko Bratislavy presúva do nových priestorov

Trhy prestávajú veriť v predaj košických železiarní

Slovakia Steel Mills má záujemcov z viacerých kontinentov

Spoločnosť Linglong Tire uvažuje o dvoch miestach pre nový závod v Českej republike. Pred niekoľkými týždňami jej manažéri navštívili priemyselný park v Mošnove na Novojičínsku. Druhou možnosťou je nová továreň v priemyselnej zóne Nad Barborou v Karvinej.

Spoločnosť Linglong nechce v Strednej Európe postaviť iba montážnu dieľňu. Vzhľadom na rastúcu spoluprácu s nemeckými výrobcami automobilov plánuje vybudovať tiež regionálne vývojové centrum či byty pre zamestnancov.

 

Biztweet

Odomknúť článok

Standard Biztweet Standard

  • 1 Kredit
  • Prístup k exkluzívnemu obsahu
Top

Biznis Biztweet Biznis

  • 5 Kreditov
  • Prístup k exkluzívnemu obsahu
  • Objednávka služieb

Golden Biztweet Golden

  • Získavate 10 kreditov
  • Prístup k exkluzívnemu obsahu
  • Objednávka služieb