Arca v energetike rastie. Na Slovensku patrí v zelenej energii k lídrom

Arca Capital, ovládaná známym podnikateľom Pavlom Krúpom rozvíja energetický biznis. V obnoviteľných zdrojoch už patrí medzi hlavných hráčov.

Fond Nova Green Energy, ktorý je zriadený investičnou skupinou Arca Capital, sa na Slovensku zameral na expanziu v energetike. Hlavne v obnoviteľných zdrojoch. Podľa partnera skupiny Arca Capital, ktorý má na starosti aj energetiku, Rastislava Veliča sa Nova Green Energy zameriava na investície do bioplynových, biomasových a solárnych elektrární. A za dosahovaný celkový výkon elektrární z portfólia by sa nemuseli hanbiť ani veľké energetické spoločnosti.

„Nova Green Energy je otvorený podielový fond kvalifikovaných investorov, ktorý spravuje aktíva v objeme 73,9 milióna eur. Celkovo sa tento fond v rámci segmentu zelenej energie a skupina Arca Capital stali na Slovensku pravdepodobne najväčším prevádzkovateľom obnoviteľných zdrojov. Celkom disponujeme výkonom 140 MW elektrického a tepelného výkonu,“ hovorí pre Biztweet Rastislav Velič.

Čítajte aj:

Krúpa v Bruseli žaluje General Electric. Pre údajne nedovolenú podporu

Arca a Slovakia Steel Mills? Deratizáciou sa vraj nezaoberá

Arca v tichosti vycúvala z charkovského metra

Ďalšou oblasťou, ktorú má partner skupiny na starosti, sú reality. V tých je hlavnou investičnou vlajkovou loďou spoločnosť Redside.

Okrem developerských projektov sa firma zameriava hlavne na akvizície kancelárskych a hotelových projektov. V ďalších investíciách chce tento kurz udržať, ale nechýbajú ani prekvapenia.

„Máme tiež plány na otvorenie veľkej továrne zameranej na automotive. Súčasne pripravujeme industriálny park. Sme aktívny v ďalších akvizíciách a investíciách do retailu, personálnych agentúr, ubytovania a rozvíjame aktivity v turistickom ruchu,“ menuje spektrum pripravovaných investícií Rastislav Velič.

 

Biztweet

Odomknúť článok

Standard Biztweet Standard

  • 1 Kredit
  • Prístup k exkluzívnemu obsahu
Top

Biznis Biztweet Biznis

  • 5 Kreditov
  • Prístup k exkluzívnemu obsahu
  • Objednávka služieb

Golden Biztweet Golden

  • Získavate 10 kreditov
  • Prístup k exkluzívnemu obsahu
  • Objednávka služieb