CBA sa odvolala voči rozhodnutiu o paštétach Májka

Maloobchodná sieť CBA Nuget sa na súde odvolala voči údajnému zákazu distribuovať v Česku slovenské Májky.

Zákaz mal vydať koncom apríla Mestský súd v Prahe, ktorému sa, ako už Biztweet písal, spoločnosť Hamé sťažovala, že slovenský výrobca paštét Tatrakon distribuuje do Českej republiky výrobky, ktoré porušujú duševné vlastníctvo českej firmy.

"Mestský súd v Prahe sa priklonil k nášmu názoru a vydal na konci apríla predbežné opatrenie, ktorým s okamžitou platnosťou v Česku zakázal distribúciu, predaj a propagáciu výrobkov od Tatrakonu označených ako Májka, Pali a Morca Della. Distribútor Tatrakonu, spoločnosť CBA Nuget toto predbežné opatrenie odvolaním napadla," hovorí pre Biztweet hovorca spoločnosti Hamé Petr Kopáček.

Súd o odvolaní stále rozhoduje. Zatiaľ teda nie je jasné, či dôjde k úplnému zákazu výrobkov Tatrakonu. Slovenská firma tvrdí, že má na distribúciu legendárnych paštét a zmesi na špagety nárok. Na jej strane stojí tiež sieť CBA, ktorá má v Česku viac ako 400 predajní.

Čítajte aj:

1250 ľudí v Zlatých Moravciach má nového zamestnávateľa

HB Reavis s novými nájomníkmi v Poľsku

Chrenek: Jednania o predaji U.S.Steel Košice mali iba zvýšiť hodnotu firmy

"My sme presvedčení o tom, že máme pravdu a že Tatrakon a jeho distribútori konali protiprávne a snažia sa parazitovať na prestíži našej značky, ktorú budujeme dlhé roky a do ktorej investujeme veľmi významné finančné prostriedky," tvrdo odmieta polemiky o nároku Petr Kopáček.

Podľa neho sa so Slovákmi pokúšala Hamé opakovane dohovoriť. Po nerešpektovaní písomných výziev však konkurenta napadla na súde. Hamé má s Tatrakonom od roku 2002 dohodu o distribúcii rovnakých značiek výrobkov, ktoré zišli z liniek oboch spoločností. Podľa Hamé má však Tatrakon právo predaja iba na Slovensku.

 

Biztweet

Zaregistrujte sa a získajte exkluzívne info z Biztweetu. Ak ho chcete iba podporiť, posilnite nezávislú žurnalistiku na účte IBAN CZ8920100000002100602454. Ďakujeme