Polícia obnovila vyšetrovanie kauzy CT

Vlečúca sa kauza okolo predražených nákupov v pieštanskej nemocnici pokračuje ďalším dejstvom. Policajti po prieťahoch obnovili vyšetrovanie.

Už roky sa ťahajúca kauza predražených nákupov zdravotníckej techniky v piešťanskej nemocnici sa po mesiacoch mlčania zase pohla. Policajti obnovili vyšetrovanie, ktoré po predošlej práci prokurátor vyhodnotil ako nedostatočné.

„V predmetnej veci vedie vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry Prezídia Policajného zboru trestné stíhanie vo veci trestného činu porušovanie povinnosti pri správe cudzieho majetku,“ potvrdil Biztweetu hovorca Prezídia Policajného zboru Slovenskej republiky Martin Wäldl.

Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie a zabezpečovanie ďalších dôkazných prostriedkov nechce poskytnúť bližšie informácie ku konkrétnym zisteniam vysetrovanie. Samotná obnova stíhania je však postupom v zamrznutej kauze.

Čítajte aj:

Uznesenie, ktorým zastavili vyšetrovanie kauzy CT putovalo na prokuratúru tri mesiace

Alan Suchánek pre biztweet: Politické špičky chcú zamiesť kauzu CT pod koberec 

Vlani v apríli Generálna prokuratúra rozhodla o tom, že zruší obvinenia vznesené v rámci prvého vyšetrovania. Prvý námestník generálnej prokuratúry René Vanek zrušil obvinenia bývalej riaditeľky nemocnice Márie Domčekovej a ďalších ôsmich obžalovaných. Podľa uznesenia prokuratúry bol porušený zákon v neprospech obvinených

Polícia pripravila obvinenia v novembri 2015 pre pokus obzvlášť závažného zločinu porušovania povinností pri správe cudzieho majetku. Hrozí za to trest od desať do pätnásť rokov.

Za nepoužiteľný považuje generálna prokuratúra znalecký posudok, ktorý porovnával cenu obstarávaného CT s cenou prístroja s inými parametrami kúpeným v Česku. Podobné prístroje sa totiž podľa prokuratúry kupovali aj na Slovensku.

 

Biztweet

Zaregistrujte sa a získajte exkluzívne info z Biztweetu. Ak ho chcete iba podporiť, posilnite nezávislú žurnalistiku na účte IBAN CZ8920100000002100602454. Ďakujeme