Finančníci z TMR v Česku narazili. Zjazdovku teraz nerozšíria

Investori z Tatry Mountain Resorts (TMR) nebudú počuť dobrú správu. Úrady im stopli plán investície vo Špindlerovom mlyne za miliardu českých korún.

Odborníci tvrdia, že by rozsiahla investícia TMR ohrozila životné prostredie v okolí výstavby. Správa Krkonošského národného parku a Česká inšpekcia životného prostredia, Oblastný inšpektorát Hradec Králové žiadajú, aby spoločnosť plánujúca rozšírenie lyžiarskeho areálu predložila tiež zámery s minimalizáciou výrubu lesných porastov a plánom ako chce v chránených lesoch v okolí hospodáriť ďalej.

Úrady upozorňujú tiež na obsahovú neúplnosť predloženého investičného zámeru, či fakt, že sa k projektu nemala možnosť vyjadriť verejnosť.

Svätý Peter je významným rekreačným strediskom vyhľadávaným turistami najmä v zimnom období, kedy im ponúka lyžovanie na 12 kilometroch zjazdových tratiach, ktoré sa rozkladajú na 44 hektároch plochy. Realizácia zámeru predstavuje úpravu zjazdovej trate v areáli Svätý Peter, jej rozšírenie zo súčasných 9 hektárov o 2,2 hektára a súvisiace úpravy terénu.

Investor tento rok plánoval tiež predĺženie doby prevádzky lanovky a snežných diel. TMR pritom plánuje vyrúbať 2,2 hektára lesného porastu. S touto úpravou súvisí tiež nutnosť preložiť zasnežovacie zariadenia.

Čítajte aj:

Krtkoland nebude ani v Česku ani na Slovensku. TMR dalo prednosť Poľsku

Rýchle prachy lákajú TMR do nových projektov. Budúcnosť je na vedľajšej koľaji

TMR chce v Liberci investovať takmer 25 miliónov eur

Firma bola Biztweetom oslovená, ale na otázky, či zámer investície zoškrtá neodpovedá.

Za TMR stojí spoločnosť Melida. Polovičný balíček Melidy vlastní firma SMMR, za ktorou stojí exšéf skupiny ČEZ Martin Roman a obchodník Ladislav Maroul. Zvyšok akcií drží 1. Tatranská. V jej vlastníckej štruktúre figuruje spoločnosť WebIS, od ktorej vedie niť až k záhadnej cyperskej firme Vicinity Investment. Ide o firmu finančníkov z J & T. Veľa napovedá aj fakt, že predsedom predstavenstva Melida je člen tejto skupiny Igor Rattaj. V štruktúrach pôsobí aj slovenský oligarcha František Hodorovský.

 

Biztweet

 

Odomknúť článok

Standard Biztweet Standard

  • 1 Kredit
  • Prístup k exkluzívnemu obsahu
Top

Biznis Biztweet Biznis

  • 5 Kreditov
  • Prístup k exkluzívnemu obsahu
  • Objednávka služieb

Golden Biztweet Golden

  • Získavate 10 kreditov
  • Prístup k exkluzívnemu obsahu
  • Objednávka služieb