Žiga: Obyvatelia pochopia, že sa vláda zachovala ako sa zachovať mohla

Obyvatelia pochopia, že sa vláda zachovala ako sa zachovať mohla. Áno pochopili. Na viac ako politické bahno nemá.

Minister vstal z mŕtvych. Šikovný Peter Žiga, ktorý nikde nevidí problém, problém nevidel ani do dnešného dňa. Šéf rezortu, ktorý správy Biztweetu o predaji košického U.S.Steelu opakovane komentoval s nonšalantnosťou jemu vlastnou ako fámy, bol pracovne, alebo nepracovne odcestovaný, alebo minimálne nedostupný aj cez 20 dní najvýznamnejšej krízy rezortu, ktorý s nechuťou dostal.

Nezávislý orgán rozhodoval o cenách energií až si neuvedomoval, že ceny energií zvyšuje bez príčiny aj o niekoľkonásobky. Nezávislý orgán ÚRSO s nominantmi schválenými vládou a ministerstvom hosporárstva nevnímal varovania opozičných politkov, predstaviteľov podnikateľov, ani otázky, ktoré na možné zdraženie poukazovali zo strán médií už na jeseň.

Peter Žiga vylieza z komfortnej zóny neriešenia v čase, kedy je každému jasné, že balkánsky bordel v cenách energií a občianský guľáš v postoji voči súčasnej váhe štátneho príkazu zažíva najvýznanejšiu krízu od čias, keď ľudia museli akceptovať samoúnosy a samonapadnutia občanov z 90ych rokov. Vylieza však neskoro. Nechlapsky, neprofesionálne a nevierohodne.

Čítajte aj:

Tú ľudskú tvár už poznáme

Kto bol Kováč a prečo sa naň nezabudlo

Muž z komfortných zón nekomfortného diania okolo Ficovho Smeru vychádza zo svojej bezpečnej zóny neskoro. Nikoho súdneho nepresvedčí o tom, že o budúcom zdražení nevedel, a keď to tak skutočne bolo, situácia je ešte horšia a na stoličke kľúčového rezortu sedí naozaj hlava na odstrel. O budúcnosti svojej funkcie by síce v každej slušnej krajine uvažoval sám od seba, v košickom Smere sa ale na slušnosť nehrá.

Žiga skutočne ukázal ľuďom to na čo má. Rovnako ako vláda.     

 

 

Tomáš Lemešani

Podporte nás platbou na IBAN CZ8920100000002100602454, alebo kúpou predplatného