Krtkoland nebude ani v Česku ani na Slovensku. TMR dalo prednosť Poľsku

Finančníci z Tatry Mountain Resorts (TMR) škrtajú plán na zábavný park s legendárnym Krtkom. Miesto Slovenska alebo Česka investujú do nového parku v Poľsku.

Finančníci z Tatry Mountain Resorts (TMR) škrtajú plán na zábavný park s legendárnym Krtkom. Miesto Slovenska alebo Česka investujú do nového parku v Poľsku.

„Projekt „Krtkoland“ bol otázkou toho, či sa má na Slovensku stavať zábavný park a kde, alebo nie. Zvažovali sme lokáciu v podhorí Vysokých Tatier, ale aj v susednom Česku, nakoniec sme sa rozhodli pre Sliezsky zábavný park, ktorý mal výbornú infraštruktúru, vďaka ktorej sme nemuseli začínať na zelenej lúke,“ prezrádza Biztweetu hovorkyňa TMR Zuzana Fabianová.

TMR

Miesto Slovenska alebo Česka investuje TMR do nového parku v Poľsku.

 

Sliezsky zábavný park pri poľskom meste Chorzów je najväčším a najstarším parkom v Poľsku. Bol uvedený do prevádzky ešte v roku 1959. Jeho rozloha je 26 hektárov. Park sa nachádza v hornosliezskej priemyselnej aglomerácii s unikátnou „oázou zelene“ Sliezskeho parku (Park Śląski).

Čítajte aj:

Rýchle prachy lákajú TMR do nových projektov. Budúcnosť je na vedľajšej koľaji

Šéf TMR: Chodí nám strašne veľa ponúk z rôznych krajín

TMR v Demänovskej doline rozšíri zjazdovku

--

Najväčšou atrakciou lunaparku sú lietadlá zavesené na 45 m vysokej veži. Od roku 1985 je v prevádzke ruské koleso, z ktorého je výhľad na celé Sliezsko. V roku 2007 pribudla parku 21 metrová horská dráha, v areáli je 50 atrakcií. Park ročne navštívi priemerne 200 tisíc návštevníkov. Aktuálne tam TMR plánuje vybudovať veľkú horskú dráhu za 20 miliónov eur.

Krtkoland venovaný legendárnej českej rozprávkovej postave tak zrejme ostane len na papieri. TMR o parku hovorila zhruba dva roky. Čakala však na dotačnú podporu Českej alebo Slovenskej republiky, nedočkala sa.

 

 

Biztweet

Páčia sa Vám naše články? Podporte nás platbou na IBAN CZ8920100000002100602454, alebo kúpou predplatného