Austrálčania budú na Slovensku vyťažovať technické konope

Spoločnosť Creso Pharma (CPH) so sídlom v Austrálii odkúpila slovenskú Hemp Industries. Pod Tatrami bude vyťažovať technické konope, ktorého výťažky chce prostredníctvom ďalšej slovenskej firmy Medi-In distribuovať v Česku.

Spoločnosť Creso Pharma (CPH) so sídlom v Austrálii odkúpila slovenskú Hemp Industries. Pod Tatrami bude vyťažovať technické konope, ktorého výťažky chce prostredníctvom ďalšej slovenskej firmy Medi-In distribuovať v Česku.

CPH podpísala distribučnú zmluvu so spoločnosťou Medi-In. Distribútor má na základe dohody spustiť predaj konopného potravinového doplnku CBDium vo svojej sieti viac ako 300 lekární a ďalších predajní. Austrálska firma sa podľa Euro.cz rozhliada tiež po ďalších možnostiach trhu v Strednej Európe.

CPH dosiahla ku koncu októbra hodnotu na základe úpisu na burze na úrovni 10 miliónov amerických dolárov. Firma vstúpila na burzu koncom minulého mesiaca s cenou jednej akcie vo výške 39 centov. Dohoda znamená pre Austrálčanov tiež možnosť získať hotovosť pre ďalšiu expanziu. Od vstupu na európsky trh očakáva nárast záujmu investorov.

marihuana

Spoločnosť Creso Pharma (CPH) so sídlom v Austrálii odkúpila slovenskú Hemp Industries. Pod Tatrami bude vyrábať konopné preparáty, ktoré chce prostredníctvom ďalšej slovenskej firmy Medi-In distribuovať v Česku.

 

Súčasťou dohody s Medi-In je rozsiahla marketingová aktivita týkajúca sa predaja CBDium v Česku. Medi-In začala na trhu fungovať v roku 2008. Na Slovensku a v Česku zásobuje liekmi a farmaceutickými doplnkami obchody, lekárne a nemocnice. Obchoduje tiež so zdravotníckou a laboratórnou technikou.

Podmienkou pre distribúciu na európsky trh bola výroba na území Európskej únie. Aby mohli Austrálčania kanabinoidy v Česku distribuovať, odkúpili slovenskú biotechnologickú spoločnosť Hemp Industries.

Čítajte aj: 

Legalizace marihuany na Slovensku není tématem ani před aktuálními volbami

Léčebná marihuana je v Česku povolena. Tendr na dodavatele však má spoustu chyb

Stabla: Konopná lekáreň otvorí pobočku v Žiline

--

"Dohoda bola možná len prostredníctvom akvizície slovenských Hemp Industries, čo znamená historický míľnik pre našu spoločnosť. Umožní nám to generovať okamžité zisky a pomôže expanziu našich produktov na európsky trh," uviedol spoluzakladateľ CPH Boaz Wachtel, ktorý je podľa obchodného registra aj konateľom Hemp Industries.

Expanzia CPH do strednej Európy prichádza len pár dní potom, čo prienik do konopného biznisu oznámila tiež Swiss Pharma. Švajčiarski farmaceuti prejavili záujem o prevzatie distribúcie výrobcu konopných liečiv Streuli Pharma.

 

Biztweet

Páčia sa Vám naše články? Podporte nás platbou na IBAN CZ8920100000002100602454