Kmotrík postaví v Banskej Bystrici stovky bytov

Spoločnosť patriaca do impéria veľkopodnikateľa Ivana Kmotríka rozširuje projekt Graniar. V Banskej Bystrici chce postaviť k rodinným domom 244 bytov.

Spoločnosť patriaca do impéria veľkopodnikateľa Ivana Kmotríka rozširuje projekt Graniar. V Banskej Bystrici chce postaviť k rodinným domom 244 bytov.

„Navrhovateľ plánuje v dotknutom území – v lokalite Graniar v Banskej Bystrici výstavbu nového obytného súboru. Zámerom navrhovateľa je vybudovať v danej lokalite obytný komplex zabezpečujúci bývanie s príslušnými parkovacími plochami a malej občianskej vybavenosti,“ uvádza spoločnosť Technotrade Invest v projektovej dokumentácii.

Firma, ktorej akcionárom je Grafobal z impéria Ivana Kmotríka by chcel novú výstavbu spustiť na budúcu jeseň. Na nové byty si trúfa už na jar 2019.

Graniar

Spoločnosť patriaca do impéria veľkopodnikateľa Ivana Kmotríka rozširuje projekt Graniar. V Banskej Bystrici chce postaviť k rodinným domom 244 bytov.

 

Niektoré z pozemkov, na ktorých chce investor stavať vlastní mesto Banská Bystrica. Povolenie EIA teda nieje jediné, ktoré musí získať. „V súvislosti so zásahom do týchto pozemkov, investor uzavrie dohodu s predmetným vlastníkom pozemku. Samotné dotknuté územie sa nachádza v Banskej Bystrici, v lokalite Graniar, pri uliciach Školská a Muškátová. Pozemky určené na výstavbu sa nachádzajú na južnom svahu a sú z troch strán vymedzené Školskou a Muškátovou ulicou. Západne a severne od riešeného územia sa nachádza existujúca zástavba rodinných domov obytnej časti Graniar. Z južnej strany je svah ukončený lesným porastom,“ uvádza Technotrade.

Čítajte aj:

Pri Košiciach chcú rozšíriť skipark. Zhltne 13 až 31 miliónov

Kmotríkovi sa v Bratislave darí. V Rači dostal lukratívne pozemky

Polyfunkčné centrum Einsteinova dostane novú tvár

--

V novom bytovom komplexe chce developer stavať jedna až štvorizbové byty. Celkovo ich bude 244, čo predpokladá 487 nových obyvateľov lokality.

Bytové domy tvoria súbor piatich objektov umiestnených na dvoch v svahu situovaných podnožiach. Graniar sa nachádza v tesnej blízkosti mesta. V predošlých fázach boli stavané rodinné domy.

 

 

Biztweet

Páčia sa Vám naše články? Podporte nás platbou na IBAN CZ8920100000002100602454