Kmotríkovi sa v Bratislave darí. V Rači dostal lukratívne pozemky

Spoločnosť Intercom Development, ktorá patrí do impéria Ivana Kmotríka získala od bratiskavského magistrátu a mestskej časti Rača lukratívne pozemky. Na oplátku má postaviť verejný park

Spoločnosť Intercom Development, ktorá patrí do impéria Ivana Kmotríka získala od bratiskavského magistrátu a mestskej časti Rača lukratívne pozemky. Na oplátku má postaviť verejný park.

Naoko pozitívnu správu však sprevádzajú kontroverzie. Faktom je, že občania nový verejný park od developera nechceli, čo vyjadrili aj v petícii. Nepáči sa im, že Kmotríkova firma dostane podobne ako v minulosti lukratívne pozemky mesta prakticky zadarmo.

Developer tvrdil, že od hlavného mesta žiadal len pozemky „roztrúsené v území“. „Pozemky hlavného mesta nie sú roztrúsené. A tie pod budovami a parkovacími miestami majú vysokú hodnotu. Pre hlavné mesto aj pre developera. Developer ich v rozpore so Zmluvou o nájme použil ako stavebné pozemky. Pritom ich mal len v nájme za cca 3,30 €/m2/rok. A hlavné mesto ich môže developerovi predať za viac než 300 €/m2. A ako vlastník pozemkov by malo preveriť zodpovednosť ich správcu za porušenie Zmluvy o nájme. Správcom je mestská časť a jej starosta Pilinský,“ uvadza v blogu aktivista Miro Ščibrany.

Rača katastrálna mapa

Hlavné mesto mohlo developerovi pozemky predať za viac než 300 €/m2

 

Okrem mestskej časti Rača sa v súčasnosti Ivanovi Kmotríkovi darí aj v iným messtských častiach. Magistrát a primátor Ivo Nesrovnal idú developerovi zase na ruku a oživujú sa projekty, ktoré mali v minulosti červenú.

Čítajte aj: 

Polyfunkčné centrum Einsteinova dostane novú tvár

Bratislavské automaty na cestovné naďalej zarábajú na výdavkoch

Mŕtvy chrobák v Bratislave. Spolupráca magistrátu s mafiou pokračuje

Bratislava na Hlavnú stanicu rezignovala. Počká na zánik zmluvy

--

„Na Radničnom námestí sa očividne má zopakovať scenár zámeny ako na Hagarovej. Najprv developer v územnom a stavebnom konaní presadí nezmyselné, predimenzované riešenie. Za nečinného prihliadania alebo príčinlivého konania stavebného úradu, starostu, prípadne miestnych poslancov. Potom developer príde s „ústupkom“. A diktuje si podmienky,“ myslí si o ďalšom dianí v Rači Šcibrany.

Nový park, ktorý má Intercom Development na oplátku postaviť, má byť vybudovaný na rozlohe 3600 štvorcových metrov, z ktorých je 2300 m2 vo vlastníctve spoločnosti Intercom Development a zvyšok má v správe mestská časť. Investor chce do parku investovať 100 tisíc eur.

Na verejnom zhromaždení 15. januára prišli vyjadriť svoj názor prevažne obyvatelia výstavbou najviac dotknutej Závadskej ulice. Tí sa väčšinou vyjadrovali proti zámene pozemkov, akú navrhuje investor. Nespokojní obyvatelia žiadali od developera, aby nový park vybudoval na svojich vlastných pozemkoch, na ktorých má od roku 2008 vydané právoplatné stavebné povolenie na stavbu osempodlažného polyfunkčného objektu, a to bez spomínanej zámeny pozemkov.

 

 

 

 

Biztweet

 

Páčia sa Vám naše články? Podporte nás platbou na IBAN CZ8920100000002100602454