Český bitcoin expanduje na Slovensko. Očakáva výrazný nárast

Český prevádzkovateľ bitcoinmatov a ďalších služieb virtuálnej meny world BTC business expanduje na Slovensko a do ďalších krajín. Tento rok očakáva výrazný narásť zisku

Český prevádzkovateľ bitcoinmatov a ďalších služieb virtuálnej meny world BTC business expanduje na Slovensko a do ďalších krajín. Tento rok očakáva výrazný narásť zisku.

Z firmy založenej a riadenej skupinou českých bitcoin fanúšikov sa stáva globálna spoločnosť. Rozvíja nové služby a expanduje. "Od septembra pôsobíme tiež na Slovensku. Sme tam na viac ako 40 miestach - v sieti predajní Geco," hovorí pre Biztweet zakladateľ a riaditeľ world BTC business Martin Stránský.

Sieť trafik Geco umožňuje nákup a predaj bitcoinov v oficiálnych menách. Česi môžu bitcoin fyzicky meniť za inú menu až v 280 pobočkách. "Neustále vyhľadávame ďalších partnerov zo sietí predajní - napríklad v Poľsku, Maďarsku, Rakúsku, Turecku, Indonézii, či v Indii," pokračuje Stránský.

Český prevádzkovateľ bitcoinmatov a ďalších služieb virtuálnej meny world BTC business expanduje na Slovensko a do ďalších krajín

 

Firma zvažuje expanzie tiež so službou bitcoinmatov. Aktuálne prevádzkuje 4 zariadenia v Prahe, jedno v Brne a jedno v Karlových Varoch. "O niektorých mestách uvažujeme, ale zatiaľ toto nemôžeme zverejniť. Nemáme podpísané nájomné zmluvy," hovorí Martin Stránský. Ďalšou novinkou má byť možnosť dobytia klientskeho účtu v bitcoinoch kreditnou kartou.

Okrem fyzického obchodovania s virtuálnou menou sa česká spoločnosť sústredí tiež na prienik do burzového obchodu. Ako riaditeľ world BTC business potvrdzuje, firma práve odkúpila bitcoinovú burzu Bitstock.com, ktorá má viac ako 2500 registrovaných klientov.

Expanzia sa premieta aj do hospodárenia firmy. Augustový obrat bol v porovnaní s vlaňajškom trojnásobný a spoločnosť očakáva za tento rok medziročne dvojnásobný hospodársky výsledok. O konkrétnych číslach však firma nehovorí.

Kvôli obchodovaniu v bitcoinoch sú hodnoty vyjadrené vo virtuálnej mene a nemožno konkretizovať výsledok v korunách. V príjmových kolónkach účtovných závierok českýh a slovenských firiem obchodujúcich s bitcoinom preto nájdete nulu.

 

 

 

Biztweet

 

Páčia sa Vám naše články? Podporte nás platbou na IBAN CZ8920100000002100602454

Odomknúť článok

Standard Biztweet Standard

  • 1 Kredit
  • Prístup k exkluzívnemu obsahu
Top

Biznis Biztweet Biznis

  • 5 Kreditov
  • Prístup k exkluzívnemu obsahu
  • Objednávka služieb

Golden Biztweet Golden

  • Získavate 10 kreditov
  • Prístup k exkluzívnemu obsahu
  • Objednávka služieb