Akcionári Best Hotel Properties si rozdelia cez 313 miliónov

Vďaka koncoročným predajom dvoch hotelov si akcionári hotelovej skupiny Best Hotel Properties rozdelia viac ako 313 miliónov eur

Síce neúplné, ale naplnenie plánov, ktoré si v minulom roku stanovili. Hotelová skupina Best Hotel Properties, ktorú ovládajú finančníci z  J&T, chcela minulý rok predať tri hotely. Zvládla iba predaj dvoch, no aj to stačí na splnenie cieľa – vyplatenie zaujímavej dividendy.

„Na základe rozhodnutia Mimoriadneho valného zhromaždenia BHP z 30.4.2015 v dôsledku zníženia základného imania o 315 225 000,- EUR na 35 025 000,- EUR, a to znížením menovitej hodnoty akcií z 10,- EUR na 1,- EUR, sa akcionárom vyplatí suma vo výške 313 123 500,- EUR (čo predstavuje sumu 8,94,-EUR na akciu); na krytie strát z minulých období sa použije suma vo výške 2 101 500,- EUR. Výplata záväzku sa zatiaľ ešte neuskutočnila,“ konštatuje pre biztweet predseda predstavenstva BHP Branislav Babík.

Dva hotely – Crowne Plaza Bratislava a Grand Hotel Kempinski High Tatras predala skupina BHP na poslednú chvíľu koncom decembra 2015. Oba hotely bude skupina BHP spravovať pre nového majiteľa a hotel Crowne Plaza Bratislava aj manažovať na základe zmluvy o frančíze ako doteraz. Novým majiteľom je skupina Nova Hotels. Ten je spravovaný fondom Redside, ktorý založila finančná skupina Arca Capital finančníka Pavla Krúpu.   

Na Valnom zhromaždení, ktoré odhlasovalo zníženie základného imania, bol určený na predaj aj Hotel Baltschug Kempinski v Moskve. To, či by bola výška výplaty akcionárov ešte zaujímavejšia v prípade predaja dvoch hotelov Branislav Babík neprezradil. Konštatoval iba, že sa o tejto atrakcii stále rokuje.

Čítajte aj:

Slovakia Steel Mills má hodnotu 42 miliónov. Čaká na predaj

Štátu došla trpezlivosť. Poórovi prepadla dotácia

V Seredi rozširia výrobu piškót. Pristavia novú výrobnú halu

--

Best Hotel Properties bola vlani najobchodovanejšou spoločnosťou na bratislavskej burze.  Firma si v tlačovej správe pochvaľuje  výsledky hotelov na Slovensku. Grand Hotel River Park, Bratislava prešiel rebrandingom a od augusta 2015 patrí do kolekcie The Luxury Collection siete Starwood. Na základe zmluvy o frančíze ho manažuje priamo BHP. Hotel vykázal rast tržieb o viac ako 6 percent. Grand Hotel Kempinski High Tatras dosiahol vlani 13-percentný nárast tržieb vďaka dvojcifernému percentuálnemu rastu obsadenosti. Hotelu Crowne Plaza Bratislava vzrástli tržby o takmer 17 percent.

Odomknúť článok

Standard Biztweet Standard

  • 1 Kredit
  • Prístup k exkluzívnemu obsahu
Top

Biznis Biztweet Biznis

  • 5 Kreditov
  • Prístup k exkluzívnemu obsahu
  • Objednávka služieb

Golden Biztweet Golden

  • Získavate 10 kreditov
  • Prístup k exkluzívnemu obsahu
  • Objednávka služieb